úterý 15. října 2013

Nejlepší pomocník na podzim a zimu I

Poměrně teplé září už nás dávno minulo a na jeho místo nastoupil mnohem chladnější a deštivější říjen. Sice i teď se objevuje krásné slunce, ale přeci jen deštivé a chladné dny jsou čím dál tím častější. A s tím souvisí i to, že pomalu začíná řádit rýma a nachlazení a celkově se dostáváme do období "červených nosů" ať už právě od rýmy nebo od mrazu. A lehká podzimní nemoc se nevyhnula ani mně a můj nos dostal pořádně zabrat. Naštěstí mám ale v kosmetické sbírce pomocníka od Saloos, který je pro můj nos doslova spásou.

Saloos Naturcosmetics bioKarité Nosní balzám

Tohoto malého pomocníka seženete často v obchůdcích se zdravou výživou a biokosmetikou. V takových obchůdcích stojí kolem 70,- Kč, ale můžete ho koupit třeba i v drogerii DM, kde za něj ale dáte spíš okolo stovky. Já, ač nejsem přímo fanouškem přírodní kosmetiky, raději chodím do různých bioobchůdků, kde obvykle ulovím spoustu zajímavých věcí navíc.Balení je v typickém designu Karité od Saloosu, jen v menším provedení. Ale i tak dostanete celých 19 ml balzámu, což není málo. Jedná se o plastový béžový kelímek  se stříbrným víčkem, na kterém je nalepena etiketa výrobku v modrém provedení. Sice je celé balení z plastu, ale jedná  alespoň o příjemně pevný a bytelný plast, takže nepůsobí lacině a rozhodně se snadno nerozbije. Víčko má klasický šroubový závit a drží dobře zavřené. Mělo by se jednat o čistý přírodní produkt, ale posoudit to můžete na složení níže.Balzám má v kelímku mléčně bílou barvu, ale při nanášení je úplně průhledný. Konzistence je v kelímku velmi tuhá, ale při doteku teplého prstu se balzám rozpustí a na nos si tak nanášíte velmi jemňoučký tekutější balzám, který však nikam nestéká a spolehlivě drží na svém místě. Vůně je taková typicky bylinková se svěžím nádechem, je velmi příjemná a uklidňující.
Dle výrobce je nosní balzám určen k ošetřování nosu a jeho okolí hlavně při rýmě a nachlazení. Vůně balzámu by měla zvyšovat prokrvení nosní sliznice a tím uvolňovat dýchací cesty. Má zabraňovat odírání a loupání kůžičky kolem nosu a pomáhá ji regenerovat. A jak říká výrobce, tak já celkem potvrzuji. Tento balzám používám pravidelně při velkých zimách, ale hlavně při nachlazení a rýmě, kdy nos opravdu trpí. Už jen samotné nanesení balzámu na nos přináší úlevu. Bolest z odření ustoupí a po chvilce mám pocit, že se mi nos trochu uvolnil a lépe se mi dýchá. Výhodou je, že balzám se na nose udrží i přes několik použití kapesníku, ale je samozřejmě nutné ho často obnovovat. Ze zkušenosti mohu potvrdit, že sedm dní rýmy s používáním balzámu zvládne můj nos v daleko lepším stavu než bez něj. A pokud už nos odřený je, balzám ho pomůže rychleji zahojit.
Jsem vždycky potěšená, když produkt plní to, co slibuje na obalu. A v tomto případě tomu tak je a já účinky tohoto balzámu mohu potvrdit. Jedná se o příjemný a hlavně hojivý balzám, který je mým pomocníkem už několikátou sezonu kdykoli, kdy se o mě pokouší nemoc nebo venku panuje nepřízeň počasí. Mohu ho tedy s klidným svědomím doporučit dále.

1 komentář:

  1. Pěkný článek. Udělala jsi mi radost něco podobného hledám už dlouho. Určitě se po tom podívám :) Já smrkám neustále i když nemám rýmu mám spíše tu chronickou :D

    OdpovědětVymazat